Rada

DvorakovaMarcela Dvořáková

(* 1972) – rodačka z Třebíče, v Drnovicích žije od roku 2003. Vystudovala obor předškolní pedagogika na Střední pedagogické škole v Kroměříži a speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně. Pracuje jako učitelka v Mateřské škole Habrovany. Je zakladatelkou a předsedkyní spolku Kolokoč – sdružení pro děti a mládež.

lidaLudmila Bednářová

(*1945) – narodila se a žije v Drnovicích. Pracovala jako operátor ve Výpočetním středisku na VVŠ PV ve Vyškově. Věnovala se vysokohorské turistice a horolezectví, v důchodu jezdí na kole a lyžuje, aktivně se věnuje poznávání drnovické přírody a vnoučatům.

OndraOndřej Hrdý

(* 1978) – pochází z  Němčic nad Hanou, od roku 2009 bydlí v Drnovicích. Vystudoval všeobecné lékařství na MU v Brně. Pracuje jako lékař ve Fakultní nemocnici Brno a vyučuje na LF Masarykovy univerzity. Je  členem Traumatemu ČR, za účast na humanitární misi při zemětřesení v Nepálu v roce 2015 byl oceněn zlatou medailí Jihomoravského kraje. Zajímá se o motocykly JAWA, nadšeně se věnuje sportům všeho druhu, zejména rybolovu.

Klvac_mlPavel Klvač ml.

(* 1974) – drnovický rodák a patriot, zakladatel spolku Drnka. Vystudoval sociologii na Masarykově univerzitě v Brně. Svoje bádání a publikace zaměřuje na sociologii venkova a krajiny. Od roku 2014 je členem zastupitelstva a rady obce. Více zde.

Klvac_stPavel Klvač st.

(* 1952) – narodil se v Drnovicích. Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu. Pracoval v Zemědělském zásobování a nákupu. Od roku 1991 podnikal v oboru pekárenství. Nyní důchodce, včelař a od všeho něco. Zakladatel a tajemník občanského sdružení Drnka.

SmutnikFrantišek Smutník

(* 1951) – narodil se a žije v Drnovicích. Po vyučení nástrojařem vystudoval SPŠ strojní. Do roku 1989 pracoval jako THP ve Zbrojovce Vyškov. Po roce 1989 vystřídal několik vyškovských firem, poslední byla firma Trasko. V současné době se jako důchodce věnuje svým koníčkům a zálibám, mezi které patří především turistika, sport a kutilství.

VancurovaKvětoslava Vančurová

(* 1959) – má ráda přírodu, zajímá ji astrologie, souvislosti mezi životem a cykly, které probíhají v přírodě a na obloze. Jako drnovická rodačka má osobní vztah k obci, okolní přírodě a lidem. Angažuje se ve spolcích, které se starají o kulturní život občanů. Od roku 2006 je členkou zastupitelstva obce. Pracuje jako administrativní pracovnice v soukromé firmě.

SynkovaKvětoslava Synková

(* 1956) – narodila se v Ostravě, od roku 1958 žije v Drnovicích. V roce 1993 se stala ředitelkou MŠ Drnovice. Od roku 2006 je členkou obecního zastupitelstva, v letech 2010-14 zasedala v obecní radě. Zajímá se o přírodu a její ochranu, turistiku, kulturu, umění, četbu a vaření.

SprnaVáclav Šprňa

(*1951) – rodák ze Střílek, v Drnovicích žije od roku 1988. Vystudoval elektrotechnickou fakultu VUT Brno. Pracoval v technických profesích v oboru elektro jako projektant, konstruktér, vývojový pracovník. Mezi jeho zájmy patří turistika, zahrada, cestování, příroda a poznávání všeho nového.

SramekJosef Šrámek

(* 1950) – drnovický rodák. Vyučil se u Montovaných staveb jako zedník. Pracoval u různých stavebních firem. Dnes v důchodu. Vášnivý houbař a cyklista.

VitaskovaOlga Vitásková

(* 1969) – narodila se v Olomouci, vystudovala Střední ekonomickou školu v Bučovicích. Pracuje jako asistentka ředitele v soukromé společnosti. Bydlí ve Vyškově. Mezi její koníčky patří rodina, turistika, kolo, filmy.

Zurek_KKamil Žůrek

(* 1974) – rodák z Vyškova, v Drnovicích žije od roku 1990. Vystudoval Střední ekonomickou školu v Bučovicích. Od roku 1992 zaměstnanec Komerční banky ve Vyškově, v současnosti na pozici bankovního poradce. Od roku 2010 je členem obecního zastupitelstva /krátce i v roce 2006/. Zájmy: turistika, lyžování, cykloturistika, cestování, příroda.

Zurek_PPavel Žůrek

(* 1972) – narozen ve Vyškově, ale od roku 1990 žije v Drnovicích. Pracuje jako obchodník ve vydavatelství kalendářů a diářů. Téměř každou volnou chvíli volného tráví na horách, případně na expedičních cestách po více či méně známých místech Evropy. Systematické objevování kavárniček a podobných provozovniček pak patří k největším „čistým“ radostem z těchto cest.